Bērna vannošana ir ne tikai bērna ādas kopšana, bet arī imūnsistēmas stiprināšana. Ūdens procedūru laikā mazulis norūdās, attīsta savu vēl vāju termoregulāciju. Bērns apgūst pasauli, jaunu vidi, savādāk izjūt savu ķermeni un, protams, kopā ar vecākiem saņem pozitīvas emocijas. Turklāt vannošana atslābina un sagatavo mazuli miegam. Tādējādi ikdienas vannošanās kļūst par svarīgu posmu mazuļa režīma veidošanā jau no pirmajām dzīves dienām.
Populārākie padomi jaundzimušā vannošanai:
Nekad, nekad neatstājiet bērnu bez uzraudzības.
Pirms mazuļa izģērbšanas pārliecinieties, ka esat sagatavojis visu vannai nepieciešamo.
Nemazgājiet mazuli, kad viņš ir izsalcis vai noguris. Tomēr vannošanās nedrīkst notikt uzreiz pēc ēšanas, jo tas var izraisīt atraugas vai vemšanu. Pirms ēšanas vislabāk ir pagaidīt stundu vai mazgāt bērnu. Ja mazulis ir ļoti izsalcis un nemierīgs, varat viņu nedaudz pabarot un sākt vannoties.
Pirms peldēšanas noteikti pārbaudiet ūdens temperatūru. Bērnam ērta ūdens temperatūra ir 37-38 °C. Pirms mazuļa izģērbšanas pārliecinieties, ka istaba ir pietiekami silta - apmēram 24-26 ° C.
Uzsākot vannošanu, bērnu nevajag pēkšņi nolaist vannā ar ūdeni: tas jādara lēnām, vērojot, kā viņš reaģē uz ūdeni un tā temperatūru. Ja pirmā vannošana mazulim izrādīsies “negatīva”, tad turpmāk viņam nepatiks ūdens procedūras. Vislabāk jaundzimušo pamazām iegremdēt ūdenī, sākot ar pēdiņām, vai arī var ietīt autiņā un kopā ar to saslapināt bērnu. Pateicoties autiņam, mazulis jūtas droši, viņam ir daudz siltāk, mierīgāk, kā arī autiņā būs vieglāk turēt bērnu, mazulis neslīd vannā.
Atcerieties, ka jaundzimušo ādai nepieciešama rūpīga kopšana. Visas krokas ir rūpīgi jānomazgā, taču tās nedrīkst berzēt ar mazgāšanas lupatiņu. Bērna starpenei nepieciešama īpaša uzmanība. Noskalojiet to no priekšpuses uz aizmuguri, lai izvairītos no infekcijas.
Nedodiet mazulim šampūnus, ziepes, mazgāšanas līdzekļus, īpaši, ja viņam ir sākuši šķilties zobi.
Vannošanos var pabeigt, noskalojot bērnu ar tīru ūdeni no krūzes. Tās temperatūrai jābūt par grādu zemākai nekā tā bija vannā. Pēc ūdens procedūras pārklājiet mazuli ar dvieli un nosusiniet. Ādu nevar berzēt ar dvieli, to var tikai noslaucīt, tāpēc izmantojiet dvieli, kas labi uzsūc mitrumu, labāk ar kapuci.